пятница, 13 марта 2015 г.

 
Урок-тренінг у 6 класі

Види  і наслідки конфліктів.


Мета: Відпрацювати навички аналізу і конструктивного розв'язання конфліктів, пояснити значення термінів « конфлікт» , назвати способи розв'язання конфліктів. Навчити розпізнавати конфлікти.
Обладнання: папір, олівці, ножиці.,скотч.
Що підготувати заздалегідь:кольорові кружечки.


Хід заняття
Вступна частина
1. Привітання учнів. Вчитель : «Добрий день. І він дійсно добрий , адже сьогодні ми будемо з вами спілкуватися , ділитися враженнями, отримуватимемо нову порцію знань. А який у вас настрій ви покажете мені  кольоровими картками ( червоний – гарний настрій; сірий-поганий.) Ну що ж , я гадаю , що у кого настрій кепський під кінець уроку буде просто чудовий.
2. Зворотний зв'язок. Продовжити речення « На минулому уроці я зрозумів…»( діти діляться своїми знаннями , які отримали на минулому уроці).
3. Знайомство. Продовжити речення « Сьогодні на уроці я хочу позбутися дуже поганої звички…» ( учні беруть папір , згортають і викидають на центр класу , таким чином вони імітують , що позбуваються поганої звички.)
4. Повторення правил.
5. Очікування.( плакат із намальованим серцем та долоні).
6. Слово вчителя « Коли люди разом спілкуються, працюють , навчаються , то їх інтереси часом можуть не збігатися , і тоді між ними можуть виникнути конфлікти. Люди починають сваритися , не розмовляти один з одним. Такі негативні емоції  виснажують людину, можуть спричинити різні захворювання. Тому важливо навчитися розв'язувати конфлікти мирним шляхом.
7. Вправа « Інтерв'ю». Учні об’єднуються в пари (  дві сливи , два абрикоси, два ківі).Завдання: розпитати один в одного про ситуацію, коли довелося з кимось сперечатися та дізнатися про емоційний стан після конфлікту.
8. Мозковий штурм: « Які дії можуть спричинити конфлікт? (всі варіанти записуються на дошці.) Як впливають конфлікти на здоров'я?
9. Вчитель наголошує на тому , що уміння розв’язувати конфлікти є дуже важливим .Вони допоможуть зберегти здоров'я , підвищать рівень самоповаги , упевненості.
10. Руханка. « Бабуся з Бразилії» Усі учасники стають у коло. Треба робить певні рухи: руками , ногами, які супроводжуються фразами « У мене є бабуся в Бразилії.» , « У неї отака нога», « Вона стрибає і кричить».Далі учасники роблять такі самі рухи і повторюють слова.
11. Робота в групах.( осінь , зима). Завдання групам:
12. а) розповісти про конфлікти поглядів та розіграти ситуацію , яку запропонував  вчитель. С итуація : « Ти прийшла до подруги в гості. Вона слухає музику , яка тобі не подобається. Твої дії.
Б)розповісти про конфлікти інтересів. Ситуація: «Саші подобається одна футбольна команда , аКолі – інша .На перервах вони часто сперечаються , захищаючи свою улюблену команду. Що ви порадите двом друзям».
Презентація груп.
   11.Вчитель запитує учнів « Чим у розв'язанні конфліктів   може допомогти правило світлофора:
 « Зупинись. Подумай. Вибери»
Для того ,щоб уникнути конфліктів ,потрібно розвинути в собі толерантність. Вступити до конфлікту дуже легко, а от вийти з нього набагато важче. Щоб зрозуміти це проведемо вправу « Розбите скло». Зараз я вам роздам кольорові кружечки. Розірвіть будь - ласка їх.
Керована дискусія:
- чи легко було розірвати кружечки?
- які емоції ви при цьому відчували?.( радість від перемоги, задоволення ).
А тепер спробуйте їх з'єднати.
чи легко це зробити?
які емоції ви відчували?( сум , невдоволення.)
Вчитель: « Конфлікт легко розпочати, а от врегулювати його дуже важко. При цьому люди відчувають сум , невдоволеність, образу. То ж варто навчитися розв'язувати конфлікти не  ігноруючи своїх інтересів та не завдаючи  шкоди своєму здоров'ю.Вчитель демонструє слайди «Шляхи розв’язання конфліктів інтересів».Обговорення.
Вчитель: « Якщо хочете мати гарні стосунки  з людьми ,  прагнете поваги з боку оточуючих , вчіться домовлятися з опонентами та вести переговори. А головне пам’ятайте : як ти ставишся до людей так і вони ставляться до тебе.»
Робота в парах .За  допомогою пантоміми показати способи розв'язання конфліктів.
1  пара - поступитися інтересами.
2 пара-боротися.
3 пара - домовлятися.
Обговорення.
Зворотний зв'язок .Вправа « Мікрофон». Продовжити фразу : « Сьогодні  на уроці я зрозумів(ла) , що…»
13.Завершення тренінгу .Передати товаришу , який стоїть зправа посмішку і потиснути руку.
14. Релаксація .Вправа « Хвилі».Сядьте зручніше, не напружуючи м'язи. Відпочивайте , дайте тілу розслабитись. Глибоко вдихніть, втягуючи повітря поступово  ротом , поки легені не наповняться. Видихніть поступово, поки повністю не визволите легені. Почніть новий цикл , прислухайтеся до свого дихання. Не нагадують ці рухи хвилі? Легко набігає хвиля на берег(видих) і знову відкатується назад (вдих). Уявіть хвилі ,їх шум, дотик теплої води. Вам спокійно і приємно. Ви  подумки дякуєте собі за продуктивну працю. А я дякую вам за урок.

2 фото


Комментариев нет:

Отправить комментарий