суббота, 14 марта 2015 г.

 
Навички спілкування. Стилі спілкування.
Мета: Розвивати в учнів комунікативні здібності , показати роль навичок у спілкуванні, виховувати впевнену манеру спілкування.
    Обладнання: папір , олівці , ножиці.
Що підготувати заздалегідь: картки червоного та зеленого кольору; картки із ситуаціями.
Хід заняття.

1.Привітання учнів .Добрий день. Сьогодні ми з вами продовжуємо подорожувати по « Школі спілкування». Мабуть кожен з вас хоче мати вірних друзів,  бути комунікативним , вміти з гідністю відстояти свою точку зору. Подорожуючи по школі спілкування, ми з вами відкриваємо двері кабінету під назвою « Стилі та навички спілкування».А для того , щоб наша подорож була успішною давайте повторимо правила роботи в групі.( учні по черзі називають правила.)
2.Оголошення теми і мети уроку.
3. Вправа « Знайомство». Вчитель: « Пригадайте будь - ласка   ситуацію, коли ви були свідком суперечки. Опишіть вираз обличчя людини , яка відстоювала свою позицію?»
Основна частина.
Розповідь учителя. В одних і тих же ситуаціях різні люди поводять себе по-різному. Одні намагаються відстояти свою точку зору  , незважаючи на інтереси і почуття інших Вони вдаються до погроз, застосовують фізичну силу. Таких людей не люблять , бояться, уникають. Таку поведінку називають агресивною. Пасивні люди , навпаки, не вміють себе захистити і як правило нікому не вміють відмовити. Люди , які впевнені в собі мають багато друзів, вони вміють домовлятися без погроз та бійок. Таку поведінку ще називають інтелігентною. ..Упевнена манера спілкування є найкращою у більшості життєвих ситуацій.
6. Робота в колі .Вчитель звертається до учнів « Попросіть свого сусіда зліва про невеличку послугу, використовуючи агресивну манеру спілкування. Обговорення.
- Чи виникло у вас бажання допомогти своєму сусідові ? Чому?
-Чи траплялися подібні ситуації у вашому житті?
Чи подобається вам така манера спілкування?
Перегляд слайдів « Манера спілкування». Запитання « Чи можна за жестами , мімікою , виразом обличчя визначити  манеру спілкування. Чому деякі люди соромляться спілкуватися з іншими?
 Які відчуття виникають у вас у незнайомій компанії? Обговорення.
Вчитель : « Є люди , які сором’язливі  від народження. Їм ніяково у чужій компанії, вони ніяковіють із незнайомими людьми , соромляться відповідати на уроках .Таким людям потрібно тренувати навички подолання сором’язливості. Я пропоную вам  створити чудову троянду , на пелюстках якої , ми запишемо поради , як подолати сором'язливість і прикріпити на наш змінний стенд. ( учні складають поради і створюють  макет чарівної троянди).
Робота в групах (горіхи ,жолуді)За допомогою підручника (с.166) розіграти сценки:
Група 1-« Як підтримати розмову у незнайомій компанії»
Група 2-« Як познайомитися».
Демонстрація груп.
.8. Руханка.  Вчитель: « Ми попрацювали, тож настав час відпочинку. Станьте в коло . Розрахуйтесь на перший – другий номери. Перші номери роблять крок уперед і повертаються обличчям до других .Пари ведуть діалог:
- Ти подобаєшся мені.
- Чому?-
Ти подобаєшся мені тому, що…Потім пари міняються місцями і тепер ті діти , які говорили комплімент ,приймають його.
Вчитель: « Робити комплімент-не означає підлещуватися до до когось чи маніпулювати ним .Це уміння корисне кожній вихованій людині. Але багато людей соромляться або не вміють робити компліменти .»Вправа «Континіум».(П осеред класу малюється лінія. Вчитель просить стати з одного боку тих, які люблять говорити та приймати компліменти , з іншого тих,хто цього робити не вміє.)
 Вправа «Компліменти». Вчитель: « На дошці висить портрет прекрасної незнайомки.
Зробіть їй комплімент , прописавши  його на стікерах і прикріпіть до портрета.
Обговорення:
 Чи важко було  робити комплімент?
- А тепер будь –ласка проговоріть його?
Вчитель звертається до учнів :« Кожній парі я роздам картки із ситуацією . Ви повинні зіграти запропоновану сценку , демонструючи різні моделі поведінки .»
.Ситуація: товариш  на уроці математики попросив у тебе ручку і ненароком її зламав
.Презентація
.Вчитель : « Діти , хоч у деяких ситуаціях доречно виявити пасивність , а іноді доводиться реагувати і агресивно , та все ж таки упевнена манера спілкування є найкращою у більшості життєвих ситуацій .»
 Рольова гра « Вчимося відмовляти». ( друзі пропонують прогуляти урок , а ти цього не хочеш).
Обговорення.
Зворотний зв'язок. Вправа « Бумеранг».
Кожен учень задає запитання одному із своїх однокласників. При неправильній відповіді  сам дає відповідь на своє питання.
 Підсумок заняття.  Вчитель: « На початку уроку ми з вами відкрили двері  до кабінету «Стилі спілкування» і познайомилися  з трьома його мешканками :пасивною , агресивною та упевненою манерою спілкування. Якщо ваші побажання  і очікування здійснилися положіть яйця під курку.»   Завершення тренінгу .Діти становляться в коло .Вчитель пропонує їм уявити , що в лівій долоні вони тримають те , що знали і вміли до цього тренінгу , а в правій – те , чого навчилися сьогодні . За командою всі з'єднують долоні й вигукують « Так».

Комментариев нет:

Отправить комментарий